wtyczki-wp

Wpis, który planowałam już długo. Listę tych wtyczek rozsyłałam na lewo i prawo zainteresowanym. W końcu postanowiłam umieścić ją na blogu z dodatkową porcją informacji i odnośników 😉

Wtyczki, z których korzystam na Nettelog

Używam ich całkiem sporo, więc zacznijmy od tych najważniejszych:

Disqus – o niej pisałam niedawno. Jeśli zastanawiasz się nad jej podpięciem, zapraszam do artykułu: Disqus – za i przeciw, dodatkowe informacje (znajdziesz tam również informacje jak ją zainstalować).

BackWPup – tutaj niezmiennie odsyłam do wpisu Oli na temat istotności backup’ów strony. Znajdziecie tam również instrukcję robienia takich Backup’ów z wykorzystaniem właśnie wtyczki BackWPup.

Contact Form 7 – formularz kontaktu na blogu. Bardzo wygodny 🙂

Dodatkowo używam wtyczki Bootstrap for Contact Form 7, która dodatkowo „styluje” ten formularz. Jak wygląda możecie podejrzeć na stronie Kontakt.

Dopóki nie napisałam tego tutaj sumienie mnie tak nie męczyło 😛 Wiem, że powinnam napisać zarówno formularz jak i ostylować go, zamiast podłączać w tym celu wtyczki 😛 Dodane na listę TO DO. Na wszystko przyjdzie czas (tymczasem jestem w trakcie kursu tworzenia motywów na WordPress’a 😉 ).

Google Analytics by MonsterInsights – nieraz podkreślałam, że Google Analytics podpięłam na samym początku istnienia bloga. I zdecydowanie polecam! Jak? Odsyłam do wpisu w tym temacie na blogu. Z dużą dawką materiałów i informacji.

Inne wpisy w tematyce GA znajdziecie w kategorii Google Analytics (raporty z blogowania oraz pare przydatnych informacji w temacie).

Jetpack z WordPress.com – ma spore możliwości. Zainstalowałam ją z jednego powodu: Publicize – automatyczna publikacja postów na kanałach społecznościowych powiązanych z blogiem (Fanpage, Twitter, Google+) w momencie publikacji nowego wpisu (co też czyni się automatycznie w piątki o 9:00).

Sama muszę sprawdzić czy nie powinnam wykorzystać jej mocniej. Korzystacie może z Jetpack? W jakim celu?

SumoMe – o tą wtyczkę chyba najczęściej pytacie. Nie tylko mnie, ogólnie 🙂 Sama się jej nieźle naszukałam, kiedy spodobała mi się na innych blogach.

Jest to niezły kombajn, z którego ja wykorzystuję jedną opcję: Share. Są to przyciski kanałów Social Media wyświetlające się z boku oraz na dole (w przypadku urządzeń mobilnych).

Najpierw instalujecie całe Sumo Me, a następnie aplikację Share.

Korzystacie może z Sumo Me? W jakim celu?

WS Facebook Like Box Widget – widget, który widzicie po prawo, odsyłający do mojej strony na Facebooku (polecam kliknięcie Like :P).

Yoast SEO – będąca m.in. rozwiązaniem problemu z wyświetlaniem miniaturki linku do wpisu czy też samego bloga na Facebooku. W sumie tak na nią trafiłam, ale jej głównym zadaniem jest pomoc w pozycjonowaniu wpisów oraz bloga.

O wspomnianym problemie pisałam w artykule: „Facebook źle wyświetla miniaturkę mojej strony/bloga/wpisu” – rozwiązanie problemu”, który jest chyba jednym z najczęściej polecanych wpisów na blogu (przeze mnie oraz innych). Nie wiem czy jest osoba, która nie styka się z tym problemem jeśli prowadzi fanpage dla swojego bloga na Facebooku 😉

 

Nie są to wszystkie wtyczki jakich używam, ale zdecydowanie najważniejsze z nich. Ze wszystkich korzystam w wersji darmowej 😉

 

Dodałbyś / dodałabyś coś do tej listy?

Jeśli uważasz wpis za przydatny warto skorzystać z możliwości jakie daje wtyczka Sumo Me i udostępnić wpis dalej 😛

 

P.S. No i w końcu mam uporządkowaną listę, którą będę mogła wysłać następnej zainteresowanej tematem blogowania osobie. Jest to pierwszy z serii kilku artykułów, które planuje właśnie dla takich osób na podstawie zebranych praktycznie materiałów. Raz na jakiś czas możecie się spodziewać takiego właśnie tematu na blogu.