grupa-wsparcia

Z dniem dzisiejszym rusza inspiracyjno-motywacyjna grupa wsparcia w zakresie HTML, CSS oraz JavaScript’u, o którą pytałam Was we wpisie nt. nauki HTML/CSS sprzed dwóch tygodni. Ponieważ pomysł (jak i sam artykuł) spotkał się z pozytywnym odbiorem, przystąpiłam do prac, których efekt w tej chwili udostępniam 🙂

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/157790704649699/

Po przyjęciu do grupy daj się poznać – napisz kilka słów o sobie. Zapoznaj się również z zasadami w przypiętym poście.

Jaka idea przyświeca grupie?

Wsparcie w zakresie nauki HTML, CSS oraz JavaScriptu

Z góry uprzedzam, że nie prowadzę własnego kursu. Grupa będzie miejcem wymiany doświadczeń, polecania kursów wartych uwagi.

Kiedy podejmiecie się jakiegoś kursu i w pewnym momencie natkniecie się na problem, który może Was zablokować – służę pomocą, wiedzą, dokumentacją 😉 Sama z doświadczenia wiem, że szukanie na własną rękę potrafi zająć więcej czasu. Zwłaszcza jeśli próbujecie szukać rozwiązania na polskich stronach i blogach…

Patrząc na stronę, w kod można wyciągnąć bardzo wiele informacji, jeśli potrafi się ten kod czytać. Co więcej – istnieje wiele aplikacji, które potafią ułatwić życie. Postaram się odkryć je przed Wami w serii postów cyklicznych – „Narzędzia developera”.

Oczywiście mam nadzieję, że nie będę jedyną osobą odpowiadającą na Wasze pytania. Z czasem Wy sami będziecie w stanie zapewnić wsparcie dla osób, borykających się z problemem, który Wy już przechodziliście 😉

Wsparcie w zakresie problemów, z jakimi się stykacie prowadząc własne strony, blogi, pracując nad szablonami

 

Poziom…

… określiłabym jako podstawowy. Nie chcę, żeby przekształciła się w miejsce, gdzie każdy kolejny post jest jeszcze mniej zrozumiały od poprzedniego. Zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają.

Ale jeśli od czasu do czasu ktoś będzie miał bardziej skomplikowane pytanie z zakresu WebDevelopmentu – postaram się pomóc. Jeśli chodzi o kwalifikacje i obszary, z których posiadam choćby podstawową wiedzę znajdziecie je w moim portfolio (stan na 08.2015 – postaram się je zaktualizować w przeciągu najbliższego miesiąca).

Mogę od czasu do czasu odpowiedzieć jak skonfigurować Gulp’a, dlaczego wolę Less’a od Sass’a czy też czym jest Tizen i jak napisać aplikację na Samsung Gear’a 😉 Nie chcę tylko by stało się to przeważającą tematyką w grupie.

 

Odkąd zaczęłam prowadzić bloga i Fanpage odzywają się również do mnie osoby zainteresowane tym, jak wygląda praca programisty od kuchni, czy też z prośbą o pomoc z napisaniem jakiegoś programu, drobnej aplikacji. Na takie pytania też z chęcią odpowiem na grupie. Co więcej, może uda mi się skłonić więcej osób do podzielenia się swoim doświadczeniem 😉

Z góry uprzedzam, że nie jest to grupa typu: zrób to za mnie. Nie dam Wam ryby, ale chcę Was nauczyć używać wędki. Ew. podpowiedzieć jak ugryźć/rozwiązać problem.

Jednocześnie grupa jest otwarta dla osób, które są w stanie zapewnić Wam te ryby. Nie mam nic przeciwko takiej promocji, o ile takie osoby nie będą się skupiać TYLKO i wyłącznie na swojej promocji. Jeśli ktoś zamierza promować się w grupie, ma również zapewniać jakieś wsparcie jej członkom. Myślę, że to relacja typu win-win, jako że pokazując swoje kwalifikacje staje się bardziej wiarygodnym wykonawcą.

 

Co przygotowałam dla Was?

Dni tematyczne:

  • w PONIEDZIAŁKI podziel się swoim planem na najbliższy okres (tydzień, miesiąc) odnośnie WebDevelopmentu – plan to połowa sukcesu 😉
  • co WTOREK ja przedstawię Wam przydatne narzędzia w ramach serii „Narzędzia Developera”
  • w ŚRODY dzielimy się materiałami znalezionymi w sieci – może jakieś inspirujące przykłady? Przydatne artykuły. Odnalezione perełki. Kursy?
  • w CZWARTEK dzielimy się problemami – możesz je zamieścić w formie oddzielnego postu bądź spytać w komentarzu pod obrazkiem
  • w PIĄTEK dzielimy się rezultatami

 

A w weekend odpoczywamy i zbieramy siły na następny tydzień 😉

Poza tym na bieżąco będę się z Wami dzielić przydatnymi materiałami, artykułami, inspiracjami, dokumentacją, uwagami i wnioskami. No i oczywiście – odpowiadać na pytania i zapewniać na bieżąco wsparcie.

 

To nie koniec planów, ale pozostawię resztę dla osób, które dołączą do grupy.

Mam nadzieję, że się tam spotkamy 😉

Link: https://www.facebook.com/groups/157790704649699/

Zapraszam!

Jak podoba Wam się ten plan? Czego jeszcze oczekiwalibyście po grupie? Jakieś pytania?

 

Aktualnie tematykę programowania rozwijam w ramach mojego drugiego bloga (programistycznego) – NetteCode.

Zapraszam!