Pierwszy wpis. Tak. Długo zastanawiałam się nad jego formą i w końcu doszłam do wniosku, żeby zamiast lać wodę krótko odpowiedzieć na kilka pytań.

Kim jestem i czego możecie się spodziewać na blogu?

Jestem programistą (z wykształcenia, pasji i zawodu), ale nie będzie to blog o programowaniu, nie musicie uciekać 😛

Jestem kobietą niezależną, z czego jestem dumna.

Jestem żoną, a wkrótce również zostanę i mamą.

O czym będę pisała? Mam zamiar skupić się na czterech kategoriach wpisów: Rozwój osobisty, Produktywność, Komputer i Blogowanie. Pierwsza seria artykułów nt. produktywności wystartuje kilka minut po publikacji tego wpisu.

Dlaczego założyłam bloga?

Lubię dzielić się wiedzą, przemyśleniami. Kocham pisać, czytać i rozwijać się. Blog będzie dla mnie zarówno miejscem, skąd będę mogła dotrzeć z praktycznymi i konkretnymi poradami do większej liczby osób, a zarazem mam nadzieję motywacją dla mnie samej do rozwoju w dziedzinach, które tu opisuję.

Dlaczego akurat teraz?

Bo czuję, że to ostatni moment na realizację celów tego typu. Ogólnie, mam ostatnio takie odczucie w stosunku do wielu własnych projektów. I z łezką w oku myślę, że z częścią z nich będę musiała się pożegnać. Nie chciałam by ten do nich należał. Ale oczywiście to, co otrzymam w zamian będzie dużo więcej warte 🙂 Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości 🙂

Dużą motywacją był dla mnie również kurs, który przeszłam ostatnio: „W 5 dni do celów, które (tym razem) zrealizujesz!”, a w ramach którego pochwaliłam się jednym z celów tj. założeniem bloga. I jak na złość określiłam, że wystartuje do końca tygodnia, co okazało się mega motywacją i o dziwo (!) wykonalne 🙂

Czy dostatecznie dobrze dopracowałam ten wpis?

Nie. Ale nie wiem czy kolejne 3 lata zbierania się z wystartowaniem coś by w tej kwestii zmieniły 😉 Zgodnie z moją nową maksymą:

„Done is better than perfect!” ~Sheryl Sandberg

 

Początkowo ten wpis rozrastał się niemiłosiernie, tyle lat już nad nim „pracowałam”. W końcu poszłam po rozum do głowy i stwierdziłam, że komu będzie się chciało czytać długie eseje o marzeniach w zakresie rozwoju tego bloga i mnie jako blogerki. Szczegółowe opisy kategorii, serii artykułów, planów, które kto wie, czy nie przeterminują się zanim się pojawią. Zwłaszcza, że poniekąd to Wy dostarczacie mi pomysłów na content, który się tu znajdzie. Poprzez pytanie mnie o rady w sprawach technicznych (najczęściej komputer) czy też inspirując swoimi wpisami, rozmową. Stąd wniosek by skupić się na konkretach i pozwolić blogowi żyć własnym życiem albo popłynąć na fali tego, co będzie. A wpis powitalny skrócić do niniejszej długości.

Jeśli macie jakieś pytania śmiało zadawajcie je w komentarzu.

Witam i zapraszam do pozostania na dłużej 🙂

 

P.S. A już teraz zapraszam do pierwszego wpisu w kategorii produktywność.