tu i teraz kawa na stole

Zgodnie z zapowiedzią ruszam z serią Tu i teraz. Jestem ciekawa jak Wam się spodoba 😉

#słucham

Podcastów. Ostatnio coraz więcej 🙂

Muzyki sprzyjającej koncentracji, kiedy chcę się skupić nad programowaniem.

 

#chciałabym

Żeby czas stanął w miejscu, bym mogła zrealizować wszystkie pomysły jakie przychodzą mi do głowy. Nawet nie mając dziecka nie było to proste, a co dopiero teraz.

Ale życie biegnie dalej, ja wybieram swoje priorytety. Skupiam się na rzeczach ważnych i mam nadzieję podejmuje właściwe decyzje. Czas pokaże 🙂

#jestem wdzięczna za…

Każdego kolejnego dnia za coś innego.

Lata temu przeczytałam pewną książkę. Liv Larsson, „Wdzięczność. Najtańszy bilet do szczęścia”. Nie. Przeczytałam to za dużo powiedziane, bo utknęłam w jej trakcie. Jednak zdążyłam z niej wyciągnąć kilka porad. M.in. prowadzenie dziennika wdzięczności.

Co prawda w moim wykonaniu ciężko to nazwać dziennikiem, ale mniej lub bardziej regularnie wypisuje sobie za co jestem wdzięczna. Samo takie ćwiczenie dużo daje 😉 A w chwilach gorszego nastroju wyjęcie takiej listy – naprawdę pomaga. Przydałby się jeszcze ktoś, kto w momentach mojego gorszego nastroju podałby mi tą listę albo przypomniał jeden ze sprawdzonych sposobów na jego poprawę… Na szczęście chandra rzadko mnie dopada 😉

#uczę się

Wstawać wcześniej, by wykorzystać ciszę i móc skupić się nad najważniejszymi zadaniami. Na razie jest to 7:00, czasem 6:30. Po głowie chodzi mi przesunięcie tej godziny do 5:00…

Chyba nigdy w życiu nie wstawałam tak wcześnie. Jestem typem sowy. Uwielbiam pracę do późna w nocy. Tyle, że dziecko nie zawsze mi na to pozwala… A rano jednak słodko śpi 🙂

Najważniejsze sprawy, nad którymi skupiam się aktualnie rano to programowanie oraz pisanie artykułów. Chciałabym też przywrócić swój poranny rytuał (czytanie, relaks z kartką papieru i długopisem, oczyszczanie umysłu), ale muszę przyznać, że co rano tak wyrywam się do pracy z obawą, że Zuza zaraz wstanie… że jak na razie powrót do rytuału odkładam w czasie.

#czytam

To za dużo powiedziane. Ostatnio to strasznie zaniedbałam. Zaległości się piętrzą. Aż chyba wieczorem usiądę z książką na kolanach.

#czuję

Podekscytowanie. Strach. Energię. Chęć do działania. Pewność. I zmęczenie. Wszystko w jednej chwili. Hermiona by zrozumiała:

„Końcówce tego przemówienia towarzyszyła delikatnie stonowana cisza milczenia, przerwana w końcu przez Rona, który stwierdził – To niemożliwe. Jedna osoba nie może czuć tego wszystkiego na raz bo by eksplodowała.

– Tylko dlatego, że emocjonalna rozpiętość twojej wrażliwości jest wielkości łyżeczki do herbaty, nie oznacza, że nasza jest taka sama – powiedziała Hermiona złośliwie, ponownie maczając swoje pióro.”

~ Harry Potter, „Zakon Feniksa”

😀

Tak, seria o Harrym Potterze jest jedną z moich ulubionych lektur.

Ja ogólnie uwielbiam czytać. Tylko czasu na to już coraz mniej…

#planuję

Aplikację, którą będę realizować w ramach konkursu programistycznego „Daj się poznać”. Startuje już w przyszłym tygodniu, a przede mną jeszcze trochę pracy. To nad tym się skupiam w tym tygodniu. Tematy artykułów ogólnie zaplanowane (jednym z wymagań są dwa wpisy w tematyce programowania/IT na blogu), wiem, co chcę robić i mniej więcej jak ma to wyglądać. Teraz pracuje nad doprecyzowaniem pomysłu, a lada moment startuje z projektem, który będzie można podejrzeć na Github’ie.

Planuję również wyskoczyć na siłownię, jak tylko mąż wróci z pracy xD

 

Ile to można siebie odsłonić w takiej serii 😀 Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Nie będę raczej pisać co miesiąc, ale raz na jakiś czas. Co Ty na to?

A jak tam Twoje Tu i teraz? Wszelkie linki do podsumowań również mile widziane 😉

 

Serię Tu i teraz zapoczątkowała Kasia z Worqshop. Polega na rozwijaniu słów–kluczy przemyśleniami na temat chwili obecnej, aktualnych wydarzeń w naszym życiu.

Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie pisało mi się ten artykuł 🙂 Jeśli Wam się spodoba – seria pozostanie na dłużej.