Czas na raport podsumowujący ostatni kwartał na blogu.

Co znajdziecie w artykule?

 • Garść statystyk z Google Analytics oraz ich analiza,
 • Najpopularniejsze teksty na blogu w tym okresie,
 • Zmiany na blogu,
 • Dalsze plany.

W majowym raporcie wspomniałam, że chcę przejść na kwartalne raportowanie rozwoju bloga. Oto pierwsze z takich podsumowań. Obejmuje ono okres czerwiec-sierpień, a zatem końcówkę mojej ciąży, poród i pierwsze miesiące z dzieckiem. Zastanawiałam się jak to wpłynie na moją obecność w sieci oraz aktywność blogową. I szczerze mówiąc, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 😉

 

Google Analytics

W nawiasach podaje wzrost (np. +12%) albo spadek (-12%) wyników w stosunku do poprzedniego kwartału.

Tym razem wykorzystam funkcję porównania z analogicznym okresem:

Okres marzec–maj – pomarańczowy, czerwiec-sierpień – niebieski

ga-06-08-2016

Mamy zatem: 4902 sesje (+60%) i 7948 odsłon (+51%) wygenerowanych przez 2107 UU (+42%).

Nie ma wątpliwości, że mamy tendencję wzrostową. O ile czerwiec i lipiec były dość wyrównane – sierpień wypadł bardzo dobrze ! 😉

Współczynnik odrzuceń spadł o -16%. Jest to pozytywna wiadomość.

Jeśli chodzi o rozkład źródeł ruchu na blogu, przedstawia się następująco:

ga-06-08-2016-sources

Nadal przoduje Social (40,6%), ale zanotował spadek w stosunku do okresu poprzedniego (52,6%). Cieszę się, że coraz więcej osób trafia tutaj poszukując konkretnych informacji w sieci – Organic Search (17,3%, poprzedni okres: 14,9%). Także wejścia z Referral’i poszły w górę (i to dwukrotnie! 26,4%, poprzedni okres: 13,1%).

ga-06-08-2016-social

Jeszcze nigdy rozkład wejść z sieci społecznościowych nie wyglądał tak różnorodnie 😉 Nadal przeważa kolor niebieski – Facebook. Na drugim miejscu Twitter.

Nie udało mi się jednak rozszyfrować skąd tyle wejść poprzez Twitter’a i czy rzeczywiście powinny się liczyć. Problem opisywałam tutaj.

 

TOP 7 najpopularniejszych wpisów w okresie czerwiec – sierpień

 1. Planowanie jadłospisu z wykorzystaniem Trello
 2. Automatyzuj zadania z aplikacją IFTTT [Bonus]
 3. Planowanie a dziecko?
 4. Leo Babauta i „Zen to done”
 5. GTD w praktyce: skrzynki spraw wpływających
 6. Nettelog testuje: Todoist
 7. Nozbe + Trello w zarządzaniu projektami

Jak widać wpisy na temat produktywności i aplikacji wiodą prym na blogu 😉

 

Zmiany

W sierpniu minęło pierwsze 6 miesięcy bloga. Wnioskami wyciągniętymi z tego okresu podzieliłam się z Wami w tym wpisie (także sporo danych z Google Analytics i ich analiza).

Ostatnie 3 miesiące owocowały w zmiany nie tylko w zakresie mojego życia prywatnego (dziecko), ale również na blogu. Najważniejsze to m.in.

Także dość owocny ten pierwszy okres z dzieckiem 😉

 

Co dalej?

Nie chcę się powtarzać, a dopiero co określałam moje plany we wpisie podsumowującym pierwsze pół roku bloga. Nadal pracuję nad tym, by publikować tylko w piątki – jak widać nie wychodzi 😉 Nadal nie zrobiłam tygodnia wolnego, o którym pisałam (chyba muszę to na sztywno wbić w kalendarz :P). Ale udało mi się podjąć kilku nowych zadań oraz popracować nad blogiem.

Ale, że czas nie jest z gumy lada moment będę musiała dokonać kilku korekt 😉 Aktualnie eksperymentuje z ideą planowania 12-tygodniowego (efektami podzielę się w oddzielnym wpisie – okolice listopada/grudnia). No i popłynęłam z planami 😀 Skądś ten czas muszę pozyskać 😉

 

Kolejnego podsumowania spodziewajcie się w drugą środę grudnia 😉