Wróciłam! Nareszcie 😀 To była moja pierwsza przerwa od pisania na Nettelog. Niestety muszę przyznać, że była dobrym pomysłem. Nie dałabym rady bez tego albo co gorsza – dałabym radę, ale koszt byłby naprawdę wysoki.

W poprzednim wpisie opisywałam swój plan na okres nieobecności na blogu. Jak wiecie na blogu często poruszam temat celów, zadań, planowania. Uznałam, że może fajną opcją będzie wyspowiadanie się z tego jak mi poszło.

Zatem dzisiejszy wpis będzie miał nieco luźniejszą formę. Najpierw mała spowiedź z realizacji opisanego planu, a następnie plany na najbliższą przyszłość – blogową. A już za tydzień, w piątek, bardziej konkretny artykuł.

 

Plan & Realizacja

Przeprowadzka -> zrobione

Choć z powodu częściowych brakach w meblach (w tym najbardziej dokuczliwy – brak szaf wnękowych :P) – nadal sporo rzeczy siedzi w pudłach. Ale już pod nowym adresem 😉

Remont -> done 😀

Wyposażanie mieszkania -> to jeszcze długo potrwa xD

Konkurs programistyczny „Daj się poznać”

Tu chciałam tylko przetrwać. Z trudem spełniłam wymagania konkursu i dostałam się do grona finalistów (ponad 180 osób). A tu jakimś cudem znalazłam się w gronie dwudziestu pięciu ŚCISŁYCH FINALISTÓW konkursu. I to na drugiej pozycji! 😀 Przez kilka tygodni żyłam tylko tym. Ostatecznie konkurs zakończyłam na 4. miejscu (spośród prawie 1000 osób, które brały udział).

Więcej wrażeń z konkursu znajdziecie we wczorajszym artykule na NetteCode.

 

Rozwój aplikacji – Social Media Planner

Przyznam szczerze, że wraz z końcem konkursu przerwałam prace nad aplikacją. Chciałam zrobić sobie przerwę na przeprowadzkę i związane z tym zadania. I niestety strasznie ciężko przysiąść do tego ponownie…

Mam nadzieję, że jeszcze przed publikacją tego wpisu przysiądę i wyznaczę chociaż plan kolejnych działań. Początkowo miałam wypuścić apikację do końca czerwca. Teraz niestety nie łudzę się, że uda mi się ją dopracować w stopniu dostatecznym, by to zrobić.

 

Wyrobienie jakiegoś zapasu wpisów na najbliższy okres

I nad tym właśnie zaczęłam dzisiaj (niedziela, 25.06.) prace 😀 Czas zabezpieczyć fronty przed powrotem na Front (praca) 😛

 

Powrót na siłownię.

Pisząc ten wpis mam ją wplanowaną jutro… Mam nadzieję, że jutro nie okaże się magiczną krainą, która istnieje tylko w mojej wyobraźni 😀

 

Relaks…

Tak. Urlop? Nie wypalił. Ale nie będę zmyślać, że cały czas tylko doginałam. Przy tak intensywnym okresie potrzebowałam nieco wolnego. Tak naprawdę nie miałam dzisiaj pisać tego wpisu, miałam wylegiwać się na słoneczku z książką w ręku. Nie wypaliło… Kolejne podejście za tydzień 😀

 

Co dalej?

Oczywiście dalej będę publikować na blogu. Choć niestety nie uda mi się zwiększyć częstotliwości publikacji. Pamiętam jeszcze początki, gdy publikowałam po 3-4 razy w tygodniu. Potem regularnie po 2 razy w tygodniu, raz, raz na dwa tygodnie… I niestety nie jestem w stanie tego zmienić. Nowe publikacje będą się ukazywać co 2-3 tygodnie, niezmiennie w piątek.

Dla osób, które dopiero zaczynają mnie czytać – polecam zajrzeć do starszych wpisów na blogu. Zawiera je np. Spis treści. Treści, które publikuje są w większości uniwersalne. To, że któryś z nich ukazał się rok temu nie oznacza, że przestał być aktualny. Baa… sama do nich wracam 😀

Osoby, które przeczytały wszystko (tak, wiem, że są takie osoby 😀 ) – przepraszam. Jest dla mnie po prostu fizycznie niemożliwe pisanie częściej.

Choć raz w takich planach nie umieszczam informacji, że szukam nowego szablonu na bloga xD Przyznaję, że ten całkiem przypadł mi do gustu.

Prosiliście mnie o poruszenie kilku tematów, które postaram się rozwijać na blogu w kolejnych miesiącach. I tak ukażą się artykuły m.in. na temat: synchronizacja kontaktów na telefonie z kontem Google, udostępnianie plików (zdjęć, albumów, większych plików) z wykorzystaniem Dysku Google, konfiguracja wtyczki Bounce Rate (WordPress, modyfikacja współczynnika odrzuceń dla blogów). Opiszę kilka kolejnych aplikacji, z jakich korzystam (m.in. Toggl czy Goalist). Postaram się też pisać więcej nt. praktycznego wykorzystania Nozbe w codziennym życiu czy też mojego systemu produktywności (zasady, uniwersalne porady). Tyle razy wypowiadałam się na ten temat w różnych grupach, rozpisując się niemiłosiernie o zasadach, których się trzymam, że czas zebrać to w jeden wpis, zamiast pisać po raz kolejny.

Pamiętajcie, że macie wpływ na to, co ukazuje się na blogu! Jeśli macie do mnie jakieś pytania, tematy do rozwinięcia – śmiało dawajcie znać w komentarzach, na Fanpage’u, poprzez formularz kontaktowy. Wszystkie takie tematy skrzętnie zapisuje i sukcesywnie odhaczam na liście „do napisania”.

 

Wyniki ankiety urodzinowej

Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta ankietę, którą przeprowadziłam z okazji pierwszych urodzin Nettelog (luty br.)? Dziękuję wszystkim, którzy postanowili ją wypełnić. Wyniki mają wpływ na moje najbliższe plany co do bloga. A zwłaszcza to, co się na nim ukaże.

Najważniejszym dla mnie pytaniem była tematyka bloga. Interesują Was najbardziej tematy dotyczące kolejno:

 1. Produktywności
 2. Aplikacji i ich praktycznego wykorzystania
 3. Rozwoju osobistego
 4. Lifestyle, przemyślenia
 5. Aplikacje i ich opisy

Z kolei wśród tematów najmniej interesujących wylądowały odpowiednio:

 1. Organizacja dnia z dzieckiem – który to temat tym samym wyleciał z moich planów w ogóle
 2. Google Analytics – analizy będę przedstawiać teraz max. co pół roku, nie częściej.
 3. Blogowanie – temat również ograniczyłam
 4. Książki recenzje – przepraszam, ale niedługo będzie jedna 😀 Tak czy inaczej już nie będą ukazywać się tak regularnie jak niegdyś
 5. Aplikacje i ich opisy – być albo nie być oto jest pytanie xD

W temacie aplikacji powinnam:

 • pisać więcej o praktycznym ich wykorzystaniu – będzie 🙂
 • udostępniać więcej materiałów – szablony Nozbe, tablice Trello, itd. – będzie 🙂

Ogólna ocena bloga: 4,38 / 5

Resztę informacji zachowuje dla siebie 😉

Dziękuję!

 

To tyle na dziś. Kolejnego wpisu spodziewajcie się za tydzień w piątek. Będzie to jak wspomniałam recenzja pewnej książki. Ogólnie przyznam, że mam na swojej liście kilka pozycji, które chciałabym zrecenzować. I pewnie to zrobię. Tylko publikacje rozłożę w czasie, tak by rzeczywiście nie pojawiały się za często.